Priznanje za trud 268 talentovanih učenika

Promocijom 268 talentovanih osnovaca i srednjoškolaca Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona javnosti je predstavilo učenike koji su u prošloj školskoj godini ostvarili zapažene rezultate na kantonalnim, federalnim, državnim i međunarodnim takmičenjima.

prom ucen 16112018 1Ministar obrazovanja i nauke Zlatan Muratović čestitajući učenicima, njihovim roditeljima i nastavnicima istaknuo je da su ovi mladi ljudi najbolji ambasadori našeg obrazovanja. "Moram reći da smo izuzetno ponosni na sve naše učenike i naravno, njihove nastavnike a Ministarstvo je izdvojilo sredstva da jednokratnom stipendijom nagradi veliki trud koji su učenici uložili", rekao ovom prilikom ministar Muratović.
U organizaciji manifestacije kao i 42 takmičenja tokom protekle godine bio je Pedagoški zavod TK čiji je direktor Nikola Čiča rekao da se na ovaj način afirmišu pozitivne vrijednosti te da djeca vole da pokazuju znanje a institucije su tu da im kroz razne aktivnosti to i omoguće. „Tuzlanski kanton prednjači u Bosni i Hercegovini u organizaciji a naši učenici na svim višim razinama, federalnim i državnim, ostvaruju sigurno najzapaženije rezultate. Mi smo stajališta da svakom djetetu želimo ponuditi da se iskaže u onom u čemu je dobro", rekao je direktor Čiča.
Promovisanim učenicima naknadno će biti isplaćene jednokratne stipendije čiji se iznosi razlikuju od ranga i nivoa takmičenja. Ukupan fond koji je predviđen budžetom za tu namjenu je 20 hiljada 500 KM.

Promocijom 268 talentovanih osnovaca i srednjoškolaca Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona javnosti je predstavilo učenike koji su u prošloj školskoj godini ostvarili zapažene rezultate na kantonalnim, federalnim, državnim i međunarodnim takmičenjima.

prom ucen 16112018 1Ministar obrazovanja i nauke Zlatan Muratović čestitajući učenicima, njihovim roditeljima i nastavnicima istaknuo je da su ovi mladi ljudi najbolji ambasadori našeg obrazovanja. "Moram reći da smo izuzetno ponosni na sve naše učenike i naravno, njihove nastavnike a Ministarstvo je izdvojilo sredstva da jednokratnom stipendijom nagradi veliki trud koji su učenici uložili", rekao ovom prilikom ministar Muratović.
U organizaciji manifestacije kao i 42 takmičenja tokom protekle godine bio je Pedagoški zavod TK čiji je direktor Nikola Čiča rekao da se na ovaj način afirmišu pozitivne vrijednosti te da djeca vole da pokazuju znanje a institucije su tu da im kroz razne aktivnosti to i omoguće. „Tuzlanski kanton prednjači u Bosni i Hercegovini u organizaciji a naši učenici na svim višim razinama, federalnim i državnim, ostvaruju sigurno najzapaženije rezultate. Mi smo stajališta da svakom djetetu želimo ponuditi da se iskaže u onom u čemu je dobro", rekao je direktor Čiča.
Promovisanim učenicima naknadno će biti isplaćene jednokratne stipendije čiji se iznosi razlikuju od ranga i nivoa takmičenja. Ukupan fond koji je predviđen budžetom za tu namjenu je 20 hiljada 500 KM.

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic BH naslovna5

Vodic ENG naslovna